İradeli Millet
01.04.2014 Bir Arap atasözü şöyledir: "Firavun´a; ´Seni Firavunlaştıran nedydi?´ diye sorulmuş o da; ´Beni yaptığımdan alıkoyacak birinin çıkmaması!´ cevabını vermiş. Geldiğimiz günlerde milletimiz çeşitli unsurlarla CHP zihniyetine geçmişte dur diyememişti. ...
Yorum
1425 okunma
0 yorum
Sayfayı Yazdır

Bir Arap atasözü şöyledir: "Firavun´a; ´Seni Firavunlaştıran nedydi?´ diye sorulmuş o da; ´Beni yaptığımdan alıkoyacak birinin çıkmaması!´ cevabını vermiş. 

Geldiğimiz günlerde milletimiz çeşitli unsurlarla CHP zihniyetine geçmişte dur diyememişti.

Menderes idam sehpasına giderken ´Ne oluyor burada´ diye haykıramamış, kendi eliyle seçtiği insanına sahip çıkamamıştı.

Bugün ise kendi gücünün, kendi imkanlarının ve kendi değerinin farkına varan milletimiz, iradesini kimseye kaptırmaya niyetli değil. 30 Mart seçimlerinde bunu net bir şekilde göstermiş oldu.

Kendisine sürekli hakaret eden, onu dışlayan, inancıyla alay eden, değerlerini yok sayan, kültürünü metalaştıran elitistlere karşı ´Yok artık; bu iş sizin bildiğiniz gibi değil´ deme cesaretini gösterdi.

Köylü, cahil, fukara, dilenci, ürkek, korkak gibi sıfatlarla sürekli ötekileştirilen milleitmiz, son seçimlerde de onunla dalga geçilen uygulamalara maruz kaldı.

"Oy pusulasında AK Parti´ye oy ver CHP´yi protesto için çiz" gibi onun aklıyla dalga geçmeye tevessül halinde olanlar, bidonkafalıyı, göbeğini kaşıyan adamı, şehrin periferilerinde yaşayanlarını değersizleştirme eğiliminde oldular. 

Yetmezmiş gibi milletin iradesine seçim gününün hemen akşamında hakaretler yağdırdılar. Bu millet seçemez demeye getirdiler. Kim bilir ülkemizde demokrasiyi, seçimi ve meclisi yerleştiren Gazi Mustafa Kemal´e de içten içe kızmışlardır. "Bizi bunların eline nasıl böyle bir sistemle bırakırsın" diye.

Evet, atasözündeki gibi artık Firavun Firavunluğunu yapmaya iki kere düşünmek zorunda. Ama bundan vaz geçer mi? Asla.

Çünkü bu onun kendi varlık sebebi. Ya kendinden vaz geçecek ya da yıllardır nefret ve hakaret ettiğinden olacak!!!

Kendini seçeceğini her fırsatta beyan eden bu zihniyet yine de varlığını devam ettirecektir ama artık her hareketinde iki kere düşünmek zorunda. 

Zira güçlü demokrasinin argümanları ve enstrümanları da güçlenmekte. Bu yüzden de toplumsal mühendisliğe dayalı her türlü teşebbüs eskisi gibi etkili olmamakta...
Ad - Soyad
:
E-Mail
:
Başlık
:
Yorum
:
Kalan Karakter Sayısı : 500