´Afyon - Denizli´ Sohbetleri..
15.10.2012 13 Ekim Cumartesi günü Afyon?da ?Gençlik ve Siyaset? ve 14 Ekim Pazar günü de Denizli?de ?Gençlik Sosyolojisi? konularıyla sohbetlerimiz oldu. ...
Etkinliklerim
6234 okunma
0 yorum
Sayfayı Yazdır

13 Ekim Cumartesi günü Afyon’da “Gençlik ve Siyaset” ve 14 Ekim Pazar günü de Denizli’de “Gençlik Sosyolojisi” konularıyla sohbetlerimiz oldu. 

 

Genclik ve Siyaset”te son iki yüz yıldır gencliğimizin her kesimiyle siyasal algılarda nasıl tanımlandığı, gencliğe siyasal iradelerce ne gibi yer ve rollerin biçildiği üzerine sunumlarımız oldu.

 

Bu tarihi süreç neticesinde günümüzde apolitize gençliği olarak tanımlanan gençliğin, eskiden olduğu gibi günümüzde de anlaşılamadığı üzerine tespitlerimiz ile gençlerin siyasete nasıl baktıkları hakkında ifadeler ile sohbetimize son verdik.

 

Denizli’deki Gençlik Sosyolojisi sohbetimizde ise günümüz gençliğinin içinde bulundukları zamana göre kazandığı yeni şeklinin henüz tam net biçimde görülmediği bu yüzden de gençliğin sorumsuzluk, itaatsizlik, başı boşluk ve umursamazlık gibi duygusal bir dünyaya nasıl terk edildiğine dair tespitlerimiz oldu. Esasında gençliğimizin, üst kuşaklarca, bir zamanlar kendilerinin sahip olamadığı şeylere sahip olması için yönlendirilmeleri neticesinde nasıl bir boşluğa itildiğine yönelik değerlendirmelerimiz oldu.

 

Her iki programı da organize eden, katılım ile renklendiren; yorum ve sualleriyle zenginleştiren tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.
Ad - Soyad
:
E-Mail
:
Başlık
:
Yorum
:
Kalan Karakter Sayısı : 500